Tunel w Świnoujściu już otwarty. Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin

W piątek (30.06.2023) otwarto tunel pod Świną. To niesamowicie ważne wydarzenie nie tylko dla samego miasta, ale także dla całego wybrzeża. Dzięki tej inwestycji Świnoujście zyskało stałe połączenie między dwiema częściami miasta, czyli wyspami Uznam i Wolin, przejazd tunelem o długości blisko 1,5 km trwa zaledwie kilka minut!

Świnoujście to jedyne miasto w Polsce, które jest położone na 44 wyspach, a dwie największe z nich to Uznam i Wolin. Przypomnijmy, że do tej pory kierowcy musieli przeprawiać się pomiędzy nimi promami, co wiązało się z godzinnymi kolejkami na transport, zwłaszcza w sezonie letnim. Budowa tunelu trwała ponad dwa lata i była kluczowa nie tylko dla mieszkańców miasta, ale także odwiedzających go turystów z Polski i z zagranicy. A jak mówi prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk: tunel z pewnością zmieni rytm miasta.

 

Tunel w Swinoujściu.
[Tunel pod rzeką Świną otwarty dla ruchu samochodowego]

Zdaniem wielu osób z kręgu turystki i biznesu powstanie stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin przyczyni się bezpośrednio do intensywniejszego rozwoju zachodniej części wybrzeża kraju oraz ściągnie w ten rejon więcej turystów z Niemiec. – Poprawienie przepustowości ruchu turystycznego sprawi, że turystom z Niemiec będzie zdecydowanie łatwiej, szybciej i wygodniej dostać się na polskie wybrzeże.  Na wzmożonym ruchu turystycznym skorzystają okoliczne miasta i miasteczka, między innymi Międzywodzie. Warto już dziś podjąć kroki, aby przyjezdnych w te rejony turystów oczarować, zapewnić im kompleksowe obiekty noclegowe oraz rekreacyjne i sprawić, aby chcieli tutaj wracać.  Podczas uroczystego otwarcia dziennikarze z Niemiec wspominali, że wielu ich rodaków z przyjemnością wypoczywa po polskiej stronie wybrzeża, a teraz będzie ich jeszcze więcej.

Większy ruch turystyczny to większe zapotrzebowane na usługi hotelowe. Turyści przyjeżdżający między innymi z Niemiec mocno wpłyną na rynek wynajmu apartamentów wakacyjnych w Świnoujściu i nie tylko. Dzięki temu okoliczna infrastruktura hotelowa na pewno ulegnie rozwojowi, gdyż cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli nie może zabraknąć w ofercie noclegowej. Zlokalizowany zaledwie 37 km od Świnoujścia Radisson Blu Resort Międzywodzie wydaje się być zatem idealnym obiektem. Położony niedaleko popularnych kurortów wakacyjnych, ale jednocześnie oferujący wypoczynek w cichym i zielonym Międzywodziu.
Jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat przyniesie bezpośrednie korzyści dla turystyki całego obszaru przymorza, a pierwsze odczuwalne efekty zaobserwujemy prawdopodobnie już w tym roku.

Zapytaj o zakup apartamentu

lub

Zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą, by przedstawić Ci ofertę.

INFORMACJA O ADMINISTRATORZE DANYCH Administratorem danych osobowych jest Sea Invest sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Pawła Włodkowica 4, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0001066628 REGON 38772381, NIP 8971886743
Szukasz apartamentów inwestycyjnych?
Poznaj naszą drugą inwestycję nad morzem.